Jaki ekspres wybrać do biura?

Kubek gorącej kawy to dla wielu osób idealne rozpoczęcie dnia.

Ten kofeinowy napój nie tylko daje prawdziwego energetycznego kopa i poprawia koncentrację, ale jest także po prostu smaczny. Co więcej, picie kawy w biurze może być codziennym, wyjątkowym rytuałem oraz pretekstem do oderwania się na chwilę od komputera i pogawędzenia z współpracownikami.

Biorąc po uwagę fakt, że kawa jest nieodłącznym elementem udanego dnia, warto zainwestować w porządny ekspres, dzięki któremu szybko i sprawnie przygotujemy najwyższej jakości kofeinowy napój.

Jaki rodzaj ekspresu będzie odpowiedni do biura?

Na rynku dostępne są różne typy ekspresów. Wyróżnia się ekspresy ciśnieniowe automatyczne, ciśnieniowe kolbowe, na kapsułki lub przelewowe. Najprostsze w obsłudze są ekspresy na kapsułki, które wymagają jedynie umieszczenia kapsułki z kawą i uruchomienia sprzętu. Następne w kolejności są ekspresy ciśnieniowe automatyczne czy kolbowe. Dawniej dostępne tylko w restauracjach czy kawiarniach, aktualnie cieszą się popularnością praktycznie w każdym biurze, gdzie liczy się szybka i prosta obsługa. Posiadają szereg zalet np. wbudowany spieniacz mleka czy różne funkcje przyrządzania kawy (latte, cappuccino). Ułatwia to o wiele bardziej pracę i skraca czas wykonywania kawy. Najwięcej pracy wymaga ekspres przelewowy, ponieważ nie jest wyposażony w młynek do mielenia kawy. Tego typu ekspresy przeznaczone są zwykle do użytku dla doświadczonych kawoszy, którzy nie stawiają na szybkość, ale jakość.

Na te cechy zwróć szczególną uwagę:

ekspres do kawy

Ważna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę podczas zakupu ekspresu do biura, to wysokość ciśnienia oraz wyposażenie w młynek. W przypadku braku młynka, kawę należy zmielić w osobnym urządzeniu, co znacznie wydłuża czas pracy. Następnie zastanów się nad mocą ekspresu do kawy, ponieważ jest to również jedna z istotnych cech.

Jeśli w Twoim biurze jest więcej niż 50-60 osób warto wybrać już maszynę profesjonalną, taką jak np. w ofercie HLF Italian Design. Profesjonalne automatyczne ekspresy do kawy są przystosowane do wydawania nawet do 500 napojów dziennie. Wybierając maszynę o dużej mocy nie ryzykujesz przestojem z powodu przeciążenia, a dzięki podłączeniu maszyny do sieci hydraulicznej, możesz otrzymać nieskończoną liczbę filiżanek z kawą i nie musisz martwić się o uzupełnianie pojemnika z wodą.

Pamiętaj o zainstalowaniu odpowiednich filtrów do wody, żeby kamień w niej zawarty nie uszkadzał maszyny  i nie wpływał negatywnie na jakość przygotowanych napojów.

Przy codziennym użytkowaniu ekspresu do kawy, a w szczególności przy przygotowywaniu wielu napojów mlecznych, należy pamiętać o konserwacji maszyny i regularnym jej czyszczeniu. Jeśli chcemy zapewnić  naszym pracownikom napoje najwyższej jakości i zapewnieniu bezawaryjnego funkcjonowania maszyny musimy pamiętać o codziennym czyszczeniu przewodów mlecznych w maszynie. Ważne jest by czyszczenie codzienne było proste, szybkie i nie angażowało zbyt dużo czasu personelu. 

Jak proste może być codzienne czyszczenie możemy zobaczyć na przykładzie modelu HLF 1700:

 

Ostatnią, ale na pewno nie najmniej ważną sprawą jest wygląd zewnętrzny ekspresu do kawy. To bardzo ważna cecha, której nikt nie pominie, ponieważ dobrze, aby ekspres współgrać z wnętrzem biurowej kuchni. Marka HLF posiada w swojej ofercie ekspresy w wielu modnych kolorach, dlatego dobór ekspresu pasującego do szafek kuchennych nie będzie stanowił już żadnego problemu.

Poza cechami związanymi z wewnętrzną budową ekspresu i jego zaopatrzeniem, warto zwrócić uwagę na praktyczność urządzenia. Pomyśl, gdzie chciałbyś umiejscowić swój ekspres do kawy i czy jest to miejsce, które będzie łatwo dostępne podczas wymiany wody lub ziaren kawy.

 

Call Now Button